تاریخچه

شنبه, 08 آبان 1395 05:21 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

انجمن روابط عمومی  فارس  در یک نگاه

درسال 1388 با موافقت انجمن روابط عمومی ایران و با تلاش آقای قاسم شبان و برخی از مدیران روابط عمومی ، برای اولین بارمرحله نوینی در شکوفایی هنر روابط عمومی فارس آغاز شد و با راه اندازی نمایندگی انجمن گامی در راستای توسعه و ترویج وشناساندن روابط عمومی فارس برداشته شد. ‏

انجمن در سالهای 88 لغایت 90 جلسات وکارگاه های مختلف آموزشی را برگزار نمود اما درسال 91 فعالیتهای داخلی و موفقیت چندانی به دست نیاورد و رو به افول رفت.
با آغاز بکار مجدد انجمن روابط عمومی فارس و ترکیب جدید هیات مدیره ، فصلی نو در فعالیت های آن آغاز شد. این اتفاق همزمان با هفته روابط عمومی سال 1392با حضور مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی و شرکت ها صورت پذیرفت.

 در این سال انجمن توانست با همیاری کانون تبلیغات آبرنگ و شرکت نمایشگاههای  بین المللی فارس ، اولین نمایشگاه تخصصی روابط عمومی فارس را در محل نمایشگاه های فارس واقع در شهرک گلستان با اختصاص یک سالن نمایشگاهی  و با 35غرفه در کنار سیزدهمین نمایشگاه تبلیغات برگزار نماید.

از برنامه های جنبی این نمایشگاه می توان به برگزاری همایش آموزشی  مشتری مداری در هزاره سوم با تدریس استاد احمد یحیایی ایله ای اشاره نمود.

همچنین این انجمن در سال 1392 توانست همایش آموزشی رموز تبلیغات محیطی مناسب برای روابط عمومی ها ، عناصر خبرنویسی مدرن  ومهندسی اطلاع رسانی وفنون مذاکرات وارتباط با رسانه ها را با تدریس اساتید بنام کشور آقایان کامران صحت و میرزابابا مطهری نژاد و داوود زارعیان به صورت مشترک با دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرداری شیراز برگزار نماید.

راه اندازی کمیته های اداری ، مالی ،آموزش و رفاه و تعاون انجمن و اعلام فراخوان اولین جشنواره روابط عمومی های برتر فارس از جمله دیگر فعالیت های انجمن در این سال بوده است.

در سال 1393 و همزمان با هفته روابط عمومی ، استان فارس شاهد برگزاری اولین جشنواره روابط عمومی های فارس در حوزه نشریات بود که این امر با ابتکار انجمن روابط عمومی فارس و با یاری اداره کل روابط عمومی استانداری ، مشاور رسانه ای استاندار محترم فارس ، جهاددانشگاهی فارس ، شهرداری صدرا و هتل شیراز صورت پذیرفت.

در این آیین  نشان یادبود احمد ابن موسی علیهماالسلام به 19 نفر از مدیران روابط عمومی برتر در حوزه نشریات توسط میهمانان  ویژه این مراسم اهدا گردید.

از برنامه های جنبی این آیین می توان به تجلیل از پیشکسوتان روابط عمومی فارس ، غبارروبی حرم مقدس حضرت شاهچراغ علیه السلام و برگزاری همایش معرفت شناسی روابط عمومی توسط نائب رییس انجمن روابط عمومی ایران و قرائت بیانیه اشاره نمود.

در سال 1394 به فضل خداوند متعال و با آغاز سومین هفته روابط عمومی ایران ، رویکرد جدیدی در فعالیت های انجمن اتخاذ شد. در این هفته ستاد بزرگداشت هفته روابط عمومی با محوریت انجمن روابط عمومی فارس و با حضور مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی فارس تشکیل شد که در آن کمیته های اجرایی، تبلیغات و اطلاع رسانی ،رفاه و برنامه ریزی با تدوین برنامه های متنوع  گامی در اعتلای اهداف روابط عمومی فارس برداشتند.

در هفته روابط عمومی سال 1394 برنامه هایی همچون :دومین جشنواره روابط عمومی های برتر فارس در حوزه نشریات ،دیدار با استاندار و نماینده ولی فقیه در استان فارس ، ملاقات با کودکان سرطانی بیمارستان آنکولوژی امیر،اهدا خون توسط مدیران و کارشناسان روابط عمومی فارس  ،اولین نشست روابط عمومی و رسانه و اولین نشست روابط عمومی و تبلیغات برگزار گردید.

همچنین در این سال نشست های ماهیانه انجمن روابط عمومی پایه ریزی گردیدبه نحوی که اولین نشست در مجموعه دکتر گلزار، دومین نشست در دانشگاه شیراز ،سومین نشست در مجموعه شهرداری شیراز  وچهارمین نشست در مجموعه قطار شهری شیراز با هدف آموزش روابط عمومی و بازدید از توانمندی های دستگاه های مذکور  برگزار شد.   

 

 

 

بازدید 1879 بار