معرفی برترین های چهارمین جشنواره روابط‌ عمومی های برتر فارس

جمعه, 15 ارديبهشت 810 11:15 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

چهارمین جشنواره روابط‌ عمومی‌های برتر استان فارس و همایش آموزشی استانداردسازی فعالیت‌های روابط عمومی در شیراز برگزار شد.

 رئیس انجمن روابط عمومی استان فارس دوشنبه 27 شهریور در چهارمین جشنواره روابط عمومی‌های برتر استان فارس، گفت: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد رقابت سالم، ارائه آثار و تولیدات روابط‌عمومی‌ها و ارتقاء كیفی این فعالیت‌ها، زمینه‌سازی برای استانداردسازی و ارتقاء دانش فعالان حوزه روابط عمومی است.

مسعود عطائی‌نژاد با بیان اینكه در این دوره از جشنواره شاهد افزایش كمی آثار و رشد كیفی تولیدات روابط‌عمومی‌ها در فارس بوده‌ایم، گفت: در این دوره 207 اثر در 13 بخش به دبیرخانه ارسال شده و داوری شد.

او با قدردانی از معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی فارس كه عهده‌دار بخش داوری بود گفت: اگر روابط‌ عمومی‌ها در تمام بخش‌ها از عملكرد جزیره‌ای پرهیز كنند، شاهد رشد متوازن استان در مباحث مختلف خواهیم بود.

عطائی‌نژاد تنزل ساختار اداری روابط عمومی در استانداری‌ها را یكی از مشكلات فراروی تاثیرگذاری این تشكیلات برشمرد و گفت: یكی از مشكلات روابط‌عمومی‌ها در فارس،‌ نداشتن تشكیلات و ساختار اداری مناسب است؛ بعضی از روابط‌عمومی‌ها در ادارات كل و سازمان‌ها با یك یا 2 نیروی انسانی اداره می‌شود.

رئیس انجمن روابط عمومی فارس اصلاح ساختار تشكیلات روابط عمومی‌ها را یكی از ملزومات تحول در این حوزه برشمرد و تاكید كرد كه مشكلات اعتباری و تخصیص نیافتن اعتبارات مناسب به این بخش، یكی دیگر از مشكلات مهم برای توسعه و ارتقاء فعالیت‌های روابط عمومی در فارس محسوب می‌شود.

تیم رسانه‌ای و روابط عمومی دولت‌ یازدهم ضعیف است

میرزابابا مطهری صبح دوشنبه 27 شهریور در چهارمین جشنواره روابط‌ عمومی‌های برتر استان فارس در شیراز گفت: قرار است روابط عمومی ریاست جمهوری به معاونتی تحت نظارت رئیس دفتر تبدیل شود اگرچه اصرار داریم كه روابط عمومی در ریاست جمهوری باید در سطح معاونت رئیس جمهور ارتقاء یابد.

وی با قبول اینكه طی سال‌های اخیر سطح اداری روابط‌عمومی‌ در استانداری‌ها و اداره‌های كل تنزل یافته است، گفت: براساس رایزنی‌هایی كه با آقای انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی داشتیم، تثبیت جایگاه روابط عمومی استانداری در سطح اداره كل، در اختیار استانداران است.

مطهری نژاد گفت: در قانون تعداد معدودی معاونت و اداره كل برای استانداری‌ها و اداره‌های كل تابعه وزارتخانه‌ها پیش بینی شده و این موضوع در اختیار مدیر كل است.

او تاكید كرد كه انجمن روابط عمومی ایران با تعدادی از وزرا در این خصوص رایزنی كرده و بعضی از وزرا نیز پذیرفته‌اند كه روابط عمومی به عنوان یك مركز در وزارتخانه تثبت شود؛ اما بسیاری از وزارتخانه‌ها این تشكیلات را تا دفتر یا اداره كل در نظر گرفته‌اند.

مطهری نژاد همچنین گفت: تا قبل از دولت نهم مسئولیت هماهنگی روابط عمومی‌ها در كشور با اداره كل اطلاع‌رسانی و تبلیغات وزارت ارشاد بود اما در دولت نهم دبیرخانه مربوطه منحل و كار زیر نظر ریاست‌جمهوری و فردی كه كاملا دیدگاه سیاسی داشت قرار گرفت.

او با تصریح اینكه در دوران فعالیت دولت نهم ساختار روابط عمومی‌ها و هماهنگی بین آنها با لطماتی مواجه شد، گفت: ما معتقد هستیم برای اقتدار روابط عمومی‌ها باید چند مسئله را دنبال كرد كه یكی از مهمترین مسائل ساختار و تشكیلات روابط عمومی است. 

برای اصلاح ساختارها ابتدا باید تفكر تصحیح شود

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد كه برای اصلاح ساختارها در سطوح مختلف و بهبود شرایط و تسریع در روند توسعه، باید ابتدا به دنبال تصحیح تفكرها بود.

مسعود رضایی دوشنبه 27 شهریور در چهارمین جشنواره تجلیل از روابط‌عمومی‌‌های برتر فارس بر این نكته تاكید كرد كه تغییر ساختار با حذف یا ایجاد فیزیكی یك تشكیلات امكان پذیر نیست بلكه تفكر نسبت به فعالیت‌های سیستمی با بهره‌وری بالا و تاثیرگذار، تغییر كند.

او گفت: از لحاظ ساختاری، ساختار اداری در كشور ما بیمار است؛ بسیاری از این ساختارها، كپی برداری شده از سایر كشورهاست اما نتوانسته‌ایم این ساختارهای كپی شده را به‌خوبی بومی‌سازی كنیم.

رضایی با بیان اینكه بعضی ساختارها به‌جای اینكه امور را تسهیل كند، سدی در مسیر انجام فعالیت‌ها بوده و باعث مشكلاتی می‌شود، گفت: ساختاری كه با تغییر یك مدیر امكان بر هم زدن، حذف یا گسترش آن وجود داشته باشد، نمی‌تواند باعث تسهیل در امور شود.

او با اشاره به حذف سازمان برنامه و بودجه و تمام تشكیلات‌های زیرمجموعه آن در گذشته، گفت: اینكه به دلیل متناسب نبودن یك تشكیلات با ذائقه و سلیقه فردی آن را برهم بزنیم، اصلاح محسوب نمی‌شود؛ حذف سازمان برنامه و بودجه مشكلات عدیده‌ای به همراه داشت كه هنوز شاهد تبعات آن هستیم.

رضایی در بخشی از سخنان خود با استناد به سخنان رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: 90 درصد از آنچه دولت با مشقت و سختی كسب درآمد می‌كند امروز صرف همین ساختارها می‌شود؛ 5 ماه قبل میزان بدهی دولت 580 هزار میلیارد تومان بود، در زمان تغییر وزیر اقتصاد این میزان به 700 هزار میلیارد تومان رسید؛ افزایش بدهی‌های دولت به معنای وجود بیماری در ساختار تشكیلاتی دولت است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: اگر چاره‌ای برای اصلاح ساختار و تشكیلات دولت اندیشیده و جلوی ریخت و پاش‌ها گرفته نشود، زمانی می‌رسد كه دیگر بودجه‌ای برای فعالیت‌های عمرانی باقی نمی‌ماند؛ راه نجات دولت در كوچك شدن ساختار آن است اما برای رسیدن به این هدف باید ابتدا تفكر را تغییر داد.

او با بیان اینكه در سایر كشورها خصوصا كشورهای پیشرفته و در حال توسعه، تفكر اصلاح شده و ساختارهای مدیریتی تا حد امكان كوچك و بهره‌ور است، گفت: بزرگترین شركت‌های جهان كه سالانه میلیاردها دلار گردش مالی دارند، به جای تراكم نیروی انسانی در بخش اداری، نیروهای خود را در بخش‌های تولید متمركز كرده‌اند.

رضایی تاكید كرد: ما باید به جای ساختار سازی به دنبال راهكارهایی برای تسهیل امور باشیم؛ وجود یك تشكیلات و ساختار برای روابط عمومی‌ها اهمیت دارد اما مهمتر این است كه این تشكیلات امور را تسهیل كرده و روابط درون سازمانی، بین سازمانی و برون‌سازمانی را به‌خوبی تسهیل كند.

در این جشنواره، از 24 روابط عمومی برتر برگزیده شده توسط هیئت داوران در 13 بخش از فعالیت‌های حوزه روابط عمومی قدردانی و تجلیل شد.

بازدید 1095 بار

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 06 مهر 1396 15:53