دیداری از جنس افتخار و عزت ملی / مدیران روابط عمومی فارس میهمان پرافتخارترین بانوی مدال آور ایران شدند

در پنجمین روز از هفته روابط عمومی که به نام روابط عمومی ؛ بهینه سازی الگوی رفتاری و سلامت نام گرفته است ، دیدار صمیمی مدیران و کارشناسان روابط عمومی استان فارس با ساره جوانمردی؛ اسطوره تیراندازی ایران زمین، در نخستین آکادمی تخصصی تیراندازی جنوب کشور صورت پذیرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن روابط عمومی استان فارس، ویژه برنامه قدردانی از ساره جوانمردی بانوی قهرمان پاراالمپیک جهان و مسابقه تیراندازی در پنجمین روز از هفته روابط عمومی و با حضور مدیران روابط عمومی استان فارس در نخستین آکادمی تخصصی تیراندازی جنوب کشور برگزار شد.

در این برنامه، مدیران حاضر ضمن مرور افتخارآفرینی های این ورزشکار شیرازی طی سال های اخیر، با نخستین آکادمی تخصصی تیراندازی جنوب کشور به مدیریت این بانوی قهرمان نیز آشنا شدند و در رقابتی صمیمی، مسابقه تیراندازی با تفنگ را نیز پشت سر گذاشتند.

در این رقابت، در رده آقایان، بصیر حدائق؛ رئیس روابط درمانگاه امام رضا و درمانگاه مطهری مقام اول، حبیبی؛ عضو انجمن روابط عمومی استان فارس مقام دوم و سید محمد مهدی اثنی عشری؛ رئیس روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت فارس و هرمزگان مقام سوم و در رده بانوان؛ سمیه حبیب پور؛کارشناس سمعی و بصری بهداشت و درمان صنعت نفت فارس و هرمزگان، فاطمه حکیمی کیا؛ مسئول روابط عمومی اداره کل کتابخانه عمومی فارس و الهه بهرامی؛ کارشناس خبر و رسانه بهداشت و درمان صنعت نفت فارس و هرمزگان به ترتیب مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند . هدایای از سوی فروشگاه زنجیره ای اوسا کفاش به ایشان اهدا شد.

در این میان، به گفته علی پارسایی، همسر و همکار بانوی قهرمان شیرازی، " جوانمردی ساره" به قلم روزنامه خبر، عنوان اقدامی ناب و خیرخواهانه بود که این مدال آور موفق، در راستای روحیه رفیع ورزشی خود، مدال طلای المپیک ریو خود را به ارزش 4 میلیارد تومان به زلزله زدگان کرمانشاه برای ساخت بیمارستان اهداء نمود.

ساره جوانمردی عضو تیم ملی تیراندازی بانوان ایران است. جوانمردی دو مدال طلای پارالمپیک ریو و مدال برنز پارالمپیک لندن را کسب کرده است. او هم اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی در دانشگاه شیراز و کارمند اداره کل ورزش و جوانان استان فارس می‌باشد. وی اولین بانوی مدال آور ایرانی در مسابقات پارالمپیک و پرافتخارترین بانوی ایرانی در عرصه ی المپیک است.

رییس ستاد بزرگداشت هفته روابط عمومی فارس از اجرای برنامه های هفته روابط عمومی در هفته جاری خبر داد و گفت: برنامه های هفته روابط عمومی از 27 اردیبهشت لغایت 2خرداد ماه در استان فارس اجرا می گردد.
به گزارش روابط عمومی ستاد بزرگداشت هفته روابط عمومی ، مسعود عطایی نژاد گفت : پس از برگزاری موفق پنج دوره گرامیداشت هفته روابط‌عمومی و استقبال فعالان این حوزه در سراسر فارس از این رویداد، مقرر شد تا در ششمین دوره این هفته با در نظر گرفتن نقش روابط‌عمومی‌ها در ارایه راهکارهای نظری و عملی در حل برخی از مشکلات و معضلات روز کشور، نسبت به نامگذاری روزهای این هفته اقدام شود.
رییس انجمن روابط عمومی فارس در ادامه افزود : به همین منظور و پس از بررسی‌های فراوان و تبادل نظر با اعضای شورای سیاست‌گذاری ، شعاراصلی هفته روابط‌عمومی سال ۱۳۹۷«روابط‌عمومی؛ تفاهم-تعامل-مسؤولیت اجتماعی» تعیین گردید.
وی در ادامه عناوین روزهای هفته روابط‌عمومی در سال ۱۳۹۷ را به شرح ذیل اعلام کرد:
روز اول ۲۷ اردیبهشت‌ماه: روابط‌عمومی؛ بهینه‌سازی الگوی رفتاری– کالای ایرانی
روز دوم، ۲۸ اردیبهشت‌ماه: روابط‌عمومی؛ بهینه‌سازی الگوی رفتاری – آب
روز سوم، ۲۹ اردیبهشت‌ماه: روابط‌عمومی؛ بهینه‌سازی الگوی رفتاری – محیط‌زیست
روز چهارم، ۳۰ اردیبهشت‌ماه: روابط‌عمومی؛ بهینه‌سازی الگوی رفتاری – شبکه‌های اجتماعی
روز پنجم، ۳۱ اردیبهشت‌ماه: روابط‌عمومی؛ بهینه‌سازی الگوی رفتاری – سلامت
روز ششم، ۱ خردادماه: روابط‌عمومی؛ بهینه‌سازی الگوی رفتاری – کتاب‌ و کتابخوانی
روز هفتم، ۲ خردادماه: روابط‌عمومی؛ بهینه‌سازی الگوی رفتاری – ارتباطات

عطایی نژاد با اشاره به ویژه برنامه های پاسداشت هفته روابط عمومی اظهار داشت : با توجه به عناوین ایام هفته روابط عمومی برنامه های همچون : دیدار با کارآفرینان استان ، بازدید از مدرسه طبیعت ژاهو ، چهارمین نشست روابط عمومی و رسانه ، بازدید از آکادمی تیراندازی قهرمان جهان(ساره جوانمردی) و تقدیر و قدردانی از ایشان ، بازدید از مرکز اسنادملی و خوانش کتاب « روابط عمومی چیست؟ » ، برگزاری میزگرد تخصصی روابط عمومی و دیدار با مقامات استانی و خانواده شهدا از اهم برنامه های ششمین هفته روابط عمومی خواهد بود .
شایان ذکر است که فعالان روابط‌عمومی نهادها، سازمانها و شرکتهای خصوصی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در برنامه‌های موصوف با شماره 09173136517 تماس حاصل نمایند.


مسعود عطایی نژاد
مسئول انجمن روابط عمومی فارس و
نماینده ستاد برگزاری
هفته روابط عمومی ایران در استان فارس

جهت دریافت پوستر هفته روابط عمومی بروی لینک زیر کلیک نمائید.

با حضور دکتر یحیایی ایله ای :
همایش استاندارد سازی در روابط عمومی برگزار شد
به گزارش انجمن روابط عمومی استان فارس کارگاه یک روزه استاندارد سازی در روابط عمومی با حضور مدیران و کارشناسان روابط عمومی ادارات استان فارس برگزار شد.
کارگاه آموزشی "اصول و آداب تشریفات" با تدریس احمد ساعیان و2 کارگاه آموزشی "روابط عمومی برای تبلیغات، تبلیغات برای روابط عمومی" و " استانداردسازی روابط عمومی" با تدریس دکتر احمد یحیایی در ۲ نوبت صبح و عصر در هتل همای شیراز برگزار شد.
در کارگاه " روابط عمومی برای تبلیغات، تبلیغات برای روابط عمومی" دکتر یحیایی به تعریف اصول لازم برای روابط عمومی‌ها پرداخت و گفت: در روابط عمومی به معنای عام باید به ۳ اصل مثبت‌اندیشی، اراستگی و شنونده بودن توجه کرد به این مفهوم که روابط عمومی باید بتواند با روی باز انتقادات نسبت به خودش و سازمان متبوع‌اش را بشنود.
وی با بیان اینکه امروز روابط عمومی گرفتار تبلیغات شده و از این جهت مورد نقد است، افزود: روابط عمومی از نظر ساختاری باید زیر مجموعه مدیر مجموعه باشد اما از نظر عملی باید به مردم نزدیک باشد‌.
یحیایی با اشاره به تاریخچه و اساس شکل‌گیری روابط عمومی بیان کرد: کار اصلی روابط عمومی مردمداری است البته این به معنای نفی تبلیغات نیست اما نباید این امر و ارتباطات رسانه‌ای جایگزین ارتباطات انسانی شود‌.
این استاد علم ارتباطات با بیان اینکه امروز دنیا به سمت سازمان‌های الکترونیک پیش رفته است، عنوان کرد: این موضوع در حالی است که بسیاری از کارمندان سواد کافی برای الکترونیک شدن ندارند.
وی با بیان اینکه تبلیغات، اطلاع‌رسانی و روابط عمومی روش‌های توسعه ارتباطات است، تصریح کرد: سهم روابط عمومی بیش از ۲ عنصر تبلیغات و اطلاع رسانی است و به عبارتی می‌توان گفت روابط عمومی چشم، گوش و زبان یک سازمان است.

یحیایی با بیان اینکه روابط عمومی اخلاق یک سازمان را نشان می‌دهد، بیان کرد: روابط عمومی ۳ هدف استراتژیک دارد که عبارت است از: امیدآفرینی؛ اعتماد آفرینی در مخاطب و تصمیم سازی که هدف سوم با اطلاعات و تحلیل آمارها امکانپذیر است‌.
وی به تشریح بیشتر مفاهیم تبلیغ، اطلاع رسانی و روابط عمومی پرداخت و گفت: در تبلیغات ارتباط یکسویه؛ در اطلاع رسانی یک سویه و نیم و در روابط عمومی ارتباط باید دو سویه باشد.
این استاد علم ارتباطات عنوان کرد: نگاه به تبلیغ مثبت نیست و روابط عمومی امروز درگیر تبلیغات شده و به همین دلیل دید خوبی نسبت به آن وجود ندارد در عین حال باید توجه داشت که وجه مشترک تبلیغ و روابط عمومی خلاقیت است.
وی تاکید کرد: تبلیغات یکی‌از وظایف روابط عمومی است اما روابط عمومی نباید در خدمت تبلیغات باشد . روابط عمومی، اطلاع رسانی و تبلیغات مانند درختی هستند که محصول هر یک متفاوت است.
در کارگاه " استانداردسازی در روابط عمومی" دکتر یحیایی نیز با تعریف استاندارد گفت: استاندارد کدها، واژه‌ها، رفتارهایی است که برای گروهی یا همه افراد معنای یکسان را منتقل کند.
وی با بیان اینکه استانداردسازی به حرفه‌ای شدن در کار منجر می‌شود، افزود: برای حرفه‌ای شدن تخصص تنها کافی نیست بلکه تجربه هم باید لحاظ شود.
یحیایی با بیان اینکه کلی گویی یکی از ضعف‌های روابط عمومی است؛ بیان کرد: بسیاری از اوقات باید کارها در قالب شکل و عدد بیان کرد.
این استاد علم ارتباطات عنوان کرد: برای انجام کار استاندارد باید ۴ مرحله نیازسنجی، برنامه‌ریزی، تحقیق و اجرا را در نظر گرفت و از آنجا که استانداردها حامی هستند سبب می‌شود کارها بهتر و بیشتر دیده شود. .
وی با اشاره به مزایای استانداردسازی گفت: استانداردسازی سبب افزایش کیفیت، افزایش بهره‌وری و حمایت از پژوهش و نوآوری می‌شود.
یحیایی با بیان اینکه در روابط عمومی باید تصمیم‌سازی و مدیریت شود، تصریح کرد: از آنجا که روابط عمومی زیر نظر مدیر ارشد سازمان است باید متفاوت از دیگران خبر بخواند در واقع باید هر اتفاق را از دید تاثیری که بر سازمانش می‌گذارد واکاوی کند.
این استاد علم ارتباطات تاکید کرد روابط عمومی باید با استفاده از نظرسنجی از کارکنان، مشتری‌ها و دیگر افراد مرتبط به سمت تصمیم‌سازی رود چراکه آمارها و اطلاعات حاصل از نظرسنجی‌ها به استانداردسازی و تصمیم‌سازی کمک می‌کند.
وی با بیان اینکه تحقیقات، برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی وظایف یک روابط عمومی است، گفت: زیر بنای فعالیت‌ها تحقیق، برنامه‌ریزی و ارزیابی است و به عبارتی می‌توان‌گفت مدیریت فعالیت‌ها یکی دیگر از اقدامات در راستای استانداردسازی است.
یحیایی عنوان کرد: توجه به نیازها، خواسته‌ها و آرزوها از اولویت‌های استانداردسازی است و استانداردسازی شامل همه مقولات از چارت سازمانی تا فرم ارزیابی می‌شود و باید توجه شود که از اطلاعات فرم ارزیابی برای تحلیل و تصمیم‌سازی استفاده کرد.

رییس انجمن روابط عمومی فارس خبر داد:
همایش استاندارد سازی در روابط عمومی برگزار می شود
رییس انجمن روابط عمومی فارس گفت: همایش استاندارد سازی در روابط عمومی هفته آینده در شیراز برگزار می گردد.
به گزارش دریافتی از انجمن روابط عمومی فارس ، مسعود عطایی نژاد افزود: در راستای استاندارد سازی فعالیت های روابط عمومی همایش یک روزه ای با حضور دکتر احمد یحیایی ایله ای از اساتید علوم ارتباطات در شهر شیراز برگزار می گردد.
وی ارتقاء کیفی روابط عمومی را در گرو استاندارد سازی فعالیت های روابط عمومی برشمرد و اظهارداشت داد : امروزه روابط عمومی ها بیش از پیش نیاز دارند تا با بهره گیری از فضای ارتباطی مجازی و با همگام سازی علوم ارتباطات و مردمداری گام هایی اساسی برای پاسخ به نیازهای مخاطبان بردارند.
رییس انجمن روابط عمومی فارس افزود : در همین راستا همایش یک روزه ای با 3سه محور آموزشی اصول و آداب تشریفات و مراسم ، استاندارد سازی فعالیت های روابط عمومی و روابط عمومی در تبلیغات و تبلیغات در روابط عمومی با همکاری چهار جانبه انجمن روابط عمومی ، هتل همای شیراز ، شرکت برساز رویداد پارس و انجمن صنفی کانون های تبلیغاتی برگزار خواهد شد.
وی از کارشناسان و مدیران روابط عمومی علاقمند خواست تا در صورت تمایل برای ثبت نام ، در ساعات اداری روز پنج شنبه 19 بهمن با شماره تلفن 36491345 تماس حاصل نمایند.

مسعودعطایی نژاد
مسئول انجمن روابط عمومی فارس
و مسئول ستاد برگزاری هفته روابط عمومی

چهارمین جشنواره روابط‌ عمومی‌های برتر استان فارس و همایش آموزشی استانداردسازی فعالیت‌های روابط عمومی در شیراز برگزار شد.

 رئیس انجمن روابط عمومی استان فارس دوشنبه 27 شهریور در چهارمین جشنواره روابط عمومی‌های برتر استان فارس، گفت: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد رقابت سالم، ارائه آثار و تولیدات روابط‌عمومی‌ها و ارتقاء كیفی این فعالیت‌ها، زمینه‌سازی برای استانداردسازی و ارتقاء دانش فعالان حوزه روابط عمومی است.

مسعود عطائی‌نژاد با بیان اینكه در این دوره از جشنواره شاهد افزایش كمی آثار و رشد كیفی تولیدات روابط‌عمومی‌ها در فارس بوده‌ایم، گفت: در این دوره 207 اثر در 13 بخش به دبیرخانه ارسال شده و داوری شد.

او با قدردانی از معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی فارس كه عهده‌دار بخش داوری بود گفت: اگر روابط‌ عمومی‌ها در تمام بخش‌ها از عملكرد جزیره‌ای پرهیز كنند، شاهد رشد متوازن استان در مباحث مختلف خواهیم بود.

عطائی‌نژاد تنزل ساختار اداری روابط عمومی در استانداری‌ها را یكی از مشكلات فراروی تاثیرگذاری این تشكیلات برشمرد و گفت: یكی از مشكلات روابط‌عمومی‌ها در فارس،‌ نداشتن تشكیلات و ساختار اداری مناسب است؛ بعضی از روابط‌عمومی‌ها در ادارات كل و سازمان‌ها با یك یا 2 نیروی انسانی اداره می‌شود.

رئیس انجمن روابط عمومی فارس اصلاح ساختار تشكیلات روابط عمومی‌ها را یكی از ملزومات تحول در این حوزه برشمرد و تاكید كرد كه مشكلات اعتباری و تخصیص نیافتن اعتبارات مناسب به این بخش، یكی دیگر از مشكلات مهم برای توسعه و ارتقاء فعالیت‌های روابط عمومی در فارس محسوب می‌شود.

تیم رسانه‌ای و روابط عمومی دولت‌ یازدهم ضعیف است

میرزابابا مطهری صبح دوشنبه 27 شهریور در چهارمین جشنواره روابط‌ عمومی‌های برتر استان فارس در شیراز گفت: قرار است روابط عمومی ریاست جمهوری به معاونتی تحت نظارت رئیس دفتر تبدیل شود اگرچه اصرار داریم كه روابط عمومی در ریاست جمهوری باید در سطح معاونت رئیس جمهور ارتقاء یابد.

وی با قبول اینكه طی سال‌های اخیر سطح اداری روابط‌عمومی‌ در استانداری‌ها و اداره‌های كل تنزل یافته است، گفت: براساس رایزنی‌هایی كه با آقای انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی داشتیم، تثبیت جایگاه روابط عمومی استانداری در سطح اداره كل، در اختیار استانداران است.

مطهری نژاد گفت: در قانون تعداد معدودی معاونت و اداره كل برای استانداری‌ها و اداره‌های كل تابعه وزارتخانه‌ها پیش بینی شده و این موضوع در اختیار مدیر كل است.

او تاكید كرد كه انجمن روابط عمومی ایران با تعدادی از وزرا در این خصوص رایزنی كرده و بعضی از وزرا نیز پذیرفته‌اند كه روابط عمومی به عنوان یك مركز در وزارتخانه تثبت شود؛ اما بسیاری از وزارتخانه‌ها این تشكیلات را تا دفتر یا اداره كل در نظر گرفته‌اند.

مطهری نژاد همچنین گفت: تا قبل از دولت نهم مسئولیت هماهنگی روابط عمومی‌ها در كشور با اداره كل اطلاع‌رسانی و تبلیغات وزارت ارشاد بود اما در دولت نهم دبیرخانه مربوطه منحل و كار زیر نظر ریاست‌جمهوری و فردی كه كاملا دیدگاه سیاسی داشت قرار گرفت.

او با تصریح اینكه در دوران فعالیت دولت نهم ساختار روابط عمومی‌ها و هماهنگی بین آنها با لطماتی مواجه شد، گفت: ما معتقد هستیم برای اقتدار روابط عمومی‌ها باید چند مسئله را دنبال كرد كه یكی از مهمترین مسائل ساختار و تشكیلات روابط عمومی است. 

برای اصلاح ساختارها ابتدا باید تفكر تصحیح شود

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد كه برای اصلاح ساختارها در سطوح مختلف و بهبود شرایط و تسریع در روند توسعه، باید ابتدا به دنبال تصحیح تفكرها بود.

مسعود رضایی دوشنبه 27 شهریور در چهارمین جشنواره تجلیل از روابط‌عمومی‌‌های برتر فارس بر این نكته تاكید كرد كه تغییر ساختار با حذف یا ایجاد فیزیكی یك تشكیلات امكان پذیر نیست بلكه تفكر نسبت به فعالیت‌های سیستمی با بهره‌وری بالا و تاثیرگذار، تغییر كند.

او گفت: از لحاظ ساختاری، ساختار اداری در كشور ما بیمار است؛ بسیاری از این ساختارها، كپی برداری شده از سایر كشورهاست اما نتوانسته‌ایم این ساختارهای كپی شده را به‌خوبی بومی‌سازی كنیم.

رضایی با بیان اینكه بعضی ساختارها به‌جای اینكه امور را تسهیل كند، سدی در مسیر انجام فعالیت‌ها بوده و باعث مشكلاتی می‌شود، گفت: ساختاری كه با تغییر یك مدیر امكان بر هم زدن، حذف یا گسترش آن وجود داشته باشد، نمی‌تواند باعث تسهیل در امور شود.

او با اشاره به حذف سازمان برنامه و بودجه و تمام تشكیلات‌های زیرمجموعه آن در گذشته، گفت: اینكه به دلیل متناسب نبودن یك تشكیلات با ذائقه و سلیقه فردی آن را برهم بزنیم، اصلاح محسوب نمی‌شود؛ حذف سازمان برنامه و بودجه مشكلات عدیده‌ای به همراه داشت كه هنوز شاهد تبعات آن هستیم.

رضایی در بخشی از سخنان خود با استناد به سخنان رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: 90 درصد از آنچه دولت با مشقت و سختی كسب درآمد می‌كند امروز صرف همین ساختارها می‌شود؛ 5 ماه قبل میزان بدهی دولت 580 هزار میلیارد تومان بود، در زمان تغییر وزیر اقتصاد این میزان به 700 هزار میلیارد تومان رسید؛ افزایش بدهی‌های دولت به معنای وجود بیماری در ساختار تشكیلاتی دولت است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: اگر چاره‌ای برای اصلاح ساختار و تشكیلات دولت اندیشیده و جلوی ریخت و پاش‌ها گرفته نشود، زمانی می‌رسد كه دیگر بودجه‌ای برای فعالیت‌های عمرانی باقی نمی‌ماند؛ راه نجات دولت در كوچك شدن ساختار آن است اما برای رسیدن به این هدف باید ابتدا تفكر را تغییر داد.

او با بیان اینكه در سایر كشورها خصوصا كشورهای پیشرفته و در حال توسعه، تفكر اصلاح شده و ساختارهای مدیریتی تا حد امكان كوچك و بهره‌ور است، گفت: بزرگترین شركت‌های جهان كه سالانه میلیاردها دلار گردش مالی دارند، به جای تراكم نیروی انسانی در بخش اداری، نیروهای خود را در بخش‌های تولید متمركز كرده‌اند.

رضایی تاكید كرد: ما باید به جای ساختار سازی به دنبال راهكارهایی برای تسهیل امور باشیم؛ وجود یك تشكیلات و ساختار برای روابط عمومی‌ها اهمیت دارد اما مهمتر این است كه این تشكیلات امور را تسهیل كرده و روابط درون سازمانی، بین سازمانی و برون‌سازمانی را به‌خوبی تسهیل كند.

در این جشنواره، از 24 روابط عمومی برتر برگزیده شده توسط هیئت داوران در 13 بخش از فعالیت‌های حوزه روابط عمومی قدردانی و تجلیل شد.

رییس انجمن روابط عمومی فارس گفت:  چهارمین جشنواره روابط عمومی های برتر استان فارس در هفته جاری برگزار می شود .
بنا به گزارش دریافتی از انجمن روابط عمومی فارس ، مسعود عطائی نژاد با اشاره به لزوم ارتقای مستمر و روزافزون سطح كیفی فعالیت های روابط عمومی اظهار داشت : روابط عمومی یک سازمان نقش موثری در موفقیت های درون و برون سازمانی می تواند ایفا نماید و به همین منظور برای رشد کیفی فعالیت های ارتباطی ، برگزاری جشنواره های روابط عمومی در رئوس برنامه های این انجمن قرار گرفته است .
وی با توجه به تعداد آثار داوری شده در این جشنواره گفت : در این دوره 207 اثر در 13 بخش نشریه درون سازمانی ، ویژه نامه ،کتاب ، بروشور و کاتالوگ ، پوستر ، آگهی و رپرتاژآگهی ، عکس ، فیلم و تیزر ، تبلیغات محیطی ، وب‌سایت ، مولتی مدیا ، نرم افزارهای کاربردی و کارشناس برتر روابط عمومی  از سوی روابط عمومی دستگاه های دولتی ، عمومی و خصوص  به دبیرخانه جشنواره رسیده است.
دبیر چهارمین جشنواره روابط عمومی های برتر فارس افزود : این آثار طی سه مرحله توسط اساتید دانشگاه شیراز ، دانشگاه هنر و معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی مورد ارزیابی قرار گرفته و بر اساس شاخص های اعلام شده نفرات برتر شناسایی شده اند .
عطایی نژاد گفت : مراسم معرفی و تجلیل از برترین های این جشنواره در روز دوشنبه 27 شهریور ماه با حضور مطهری نژاد ؛ رییس انجمن روابط عمومی ایران و سایر مسئولین استان در هتل بزرگ شیراز برگزار خواهد شد و از سوی موقوفه حاج قوام به نفرات برترجشنواره کمک هزینه سفر به مشهد مقدس اعطا خواهد شد.  
رییس انجمن روابط عمومی فارس ضمن دعوت از مدیران روابط عمومی استان جهت شرکت در این برنامه افزود  : در ساعات آغازین جشنواره و برای هم افزایی علمی و آشنایی بیشتر کارشناسان و مدیران روابط عمومی  نشست آموزشی استاندارد سازی فعالیت های روابط عمومی با تدریس دکتر خالصی ؛ معاون فرهنگی جهاددانشگاهی شیراز برگزار می شود .
وی در پایان تاکید کرد : مدیران و کارشناسان روابط عمومی برای شرکت در این برنامه می توانند ضمن مکاتبه با دبیرخانه جشنواره از طریق نمابر 36491344  دعوت نامه خود را دریافت نمایند.

با تشکر -مسعود عطایی نژاد
رییس انجمن روابط عمومی و دبیر چهارمین جشنواره روابط عمومی های برتر فارس

رییس انجمن روابط عمومی فارس گفت : آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه چهارمین جشنواره روابط عمومی های فارس پنج شنبه دوم شهریور ماه می باشد.
 مسعود عطایی نژاد با اشاره به زمان باقیمانده ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره اظهار داشت : 
مدیران وکارشناسان روابط عمومی کلیه بخش های دولتی، غیر دولتی، عمومی و خصوصی می توانند در فرصت باقیمانده  با مراجعه به سایت www.farspr.org  و مطالعه جزییات در یک، چند و یا کلیه بخش های جشنواره شرکت نمایند و آثار خود را تا دوم شهریورماه سال جاری به دبیر خانه این جشنواره ارسال نمایند.  
دبیر چهارمین جشنواره روابط عمومی های برتر فارس افزود:  ارزیابی این دوره از جشنواره در 13 بخش نشریه درون سازمانی، ویژه نامه ،کتاب، بروشور و کاتالوگ، پوستر، آگهی و رپرتاژآگهی، عکس، فیلم و تیزر، تبلیغات محیطی، وب‌سایت، مولتی مدیا، نرم افزارهای کاربردی و انتخاب کارشناس برتر روابط عمومی  خواهد بود.
وی در پایان تاكید كرد: در مراسم اختتامیه جشنواره روابط عمومی های برتر فارس که در شهریور ماه با حضور مسئولین برگزار خواهد شد به صاحبان آثار برتر، تندیس، لوح تقدیر و کمک هزینه 4 میلیون ریالی سفربه مشهد مقدس اهدا خواهد شد.

چهارمین جشنواره روابط عمومي هاي برتر استان فارس فارس با هدف ايجاد رقابت سالم بین روابط عمومي برگزار می شود .

مسعود عطائی نژاد با اشاره به لزوم ارتقاي مستمر و روزافزون سطح كيفي فعاليت هاي روابط عمومی ها بیان داشت : روابط عمومي به عنوان يك عملکرد مديريتي ، نقش بسيار مؤثري در موفقيت سازمان ايفاء مي كند و زمينه لازم براي تحقق برنامه ها و فعاليت هاي سازمان را در درون و بيرون سازمان فراهم مي نمايد بر همین اساس باید تلاش نمود تا روز به روز بر سطح کیفی خدمات آن افزود .

دبیر چهارمین جشنواره روابط عمومی های برتر فارس با اشاره به محور های ارزیابی این جشنواره اظهار داشت : این دوره از جشنواره در 13 بخش نشریه درون سازمانی ، ویژه نامه ،کتاب ، بروشور و کاتالوگ ، پوستر ، آگهی و رپرتاژآگهی ، عکس ، فیلم و تیزر ، تبلیغات محیطی ، وب‌سایت ، مولتی مدیا ، نرم افزارهای کاربردی و انتخاب کارشناس برتر روابط عمومی برگزار خواهد شد .

رییس انجمن روابط عمومی فارس در ادامه به مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره اشاره کرد و اظهار داشت : مدیران وکارشناسان روابط عمومی کلیه بخش های دولتی ، غیر دولتی ، عمومی و خصوصی می توانند با مراجعه به سایت www.farspr.org در یک ، چند و یا کلیه بخش های جشنواره شرکت نمایند و آثار خود را تا دوم شهریورماه سال جاری به دبیر خانه جشنواره ارسال نمایند. 

عطایی نژاد در پایان اظهار داشت : در مراسم اختتامیه جشنواره روابط عمومی های برتر فارس که در شهریور ماه با حضور مسئولین برگزار خواهد شد به صاحبان آثار برتر ، تندیس ، لوح تقدیر و کمک هزینه 4 میلیون ریالی سفربه مشهد مقدس اهدا خواهد شد.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) با اشاره به اهمیت و حساسیت کار روابط‌عمومی‌ها در ایجاد روابط حسنه بین مردم و ادارات گفت: یکی از کارهای بسیار مهم روابط‌عمومی خنثی کردن توطئه‌های دشمنان است.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، آیت‌الله سیدعلی‌اصغر دستغیب ظهر امروز در جمع مدیران و مسؤولان روابط‌عمومی ادارات و سازمان‌های استان فارس به مناسبت هفته روابط عمومی اظهار داشت: یک بخش از نیروی دشمن روی سازمان‌های کشور متمرکز شده که نقش روابط عمومی‌ها در انعکاس صحیح و به موقع مطالب، می‌تواند خنثی‌کننده این توطئه‌ها باشد.
وی افزود: امروز دشمن سعی دارد که نظام جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهد و با بزرگ کردن نقاط ضعف سازمان‌ها، در مدیریت کشور اختلال ایجاد کند که در این راستا نقش مدیران روابط عمومی در برخورد به موقع با این خصومت‌ها بسیار مهم و اثرگذار است.

دستغیب با اشاره به اینکه کار روابط‌عمومی‌ها سازندگی است، اظهار داشت: امروز یک مجموعه گسترده با تشکیلات پیچیده در دنیا سعی می‌کند که اسلام را یک آیین ترسناک جلوه دهد که عالمان دین نیز با مجاهدت خود یک سوال و شبهه را بی‌جواب نگذاشته‌اند و در اینجا نقش روابط‌عمومی‌ها نیز در انعکاس صحیح و متین اطلاعات مانند علمای دین است.

این نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری انعکاس درست مطالب را نیز بسیار مهم برشمرد و ادامه داد: گاهی یک مطلب متین بد انعکاس پیدا می‌کند که متاسفانه اثرات معکوس دارد و موجب ضربه زدن به سازمان مربوطه می‌شود؛ بنابراین مدیران روابط‌عمومی باید با روش و نحوه دفاع از موضوعی که قابل دفاع و برحق است، آشنایی داشته باشند.

وی با عنوان این مطلب که شان روابط‌عمومی‌ها از دروغ و انعکاس اخبار نادرست بری می‌باشد، افزود: روابط‌عمومی باید با دید اصلاح‌گرایانه واقعیات موجود اداره خود را با روش صحیح انعکاس دهد و افراط و تفریط در این زمینه نادرست و کاری جاهلانه است.

دستغیب ادامه داد: روابط‌عمومی‌ها می‌توانند از ایجاد بدبینی به سازمان‌ها جلوگیری کرده و نقش مهم اصلاح ذات‌البین را بین مردم و مجموعه مدیریتی خود ایجاد کنند.

نماینده فارس در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: برخی مواقع ضعف‌هایی در سازمان‌ها مشاهده می‌شود که باید به آن معترف بود اما در بیشتر مواقع اطلاع‌رسانی صحیح از بدبینی‌ها جلوگیری کرده است که در این راستا نقش روابط‌عمومی‌ها بی‌نظیر است.

دستغیب در پایان این نشست صمیمی با استقبال از پذیرفتن مسؤولان روابط‌عمومی‌ها به عنوان خادم افتخاری حرم شاهچراغ (ع) اظهار داشت: شان روابط‌عمومی‌ها می‌طلبد که خادم افتخاری حرم باشند و بنده با این تصمیم موافقم.

به گزارش فارس در ابتدای این نشست مسعود عطایی‌نژاد مسؤول روابط عمومی‌های استان فارس گزارشی کوتاه از عملکرد حوزه روابط عمومی در این استان و برنامه‌های هفته روابط عمومی ارائه کرد و پس از آن شهرام محدث، ابراهیم اژدری و فاطمه فرشته‌حکمت به ترتیب مدیران روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه پیام نور فارس و سازمان قطار شهری شیراز به ارائه نقطه‌نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود پیرامون مسائل مربوط به روابط‌عمومی‌ها پرداختند.

در پایان این نشست نیز از دو مدیر روابط عمومی برتر استان فارس آقایان احمدرضا رضازاده مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مظاهری‌زاده مدیر روابط عمومی شهرداری شیراز به جهت انجام کارهای خلاقانه در امور محوله، با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر به عمل آمد.

وجود بیش از 650 جانباز 70درصدی دفاع مقدس در فارس
 
رییس دفتر مدیرکل و مدیر روابط عمومی بنیاد شهید وامور ایثارگران فارس گفت: استان فارس در دوران دفاع مقدس بیش از 39 هزار جانباز تقدیم کرد که 650 نفر از این عزیزان را جانبازان 70درصدی و 150 نفر را جانبازان معزز ضایعه نخاعی تشکیل می دهد.
 
به گزارش «ایثار از فارس» همزمان با هفته روابط عمومی، جمعی از مدیران و کارشناسان روابط عمومی ادارات و دستگاههای اجرایی فارس با جانبازان معظم ضایعه نخاعی مرکز توانبخشی سلمان شیراز دیدار و نسبت به مقام شامخ این بزرگواران ادای احترام کردند.
رییس دفتر مدیرکل و مدیر روابط عمومی بنیاد شهید وامور ایثارگران فارس در این مراسم گفت: جانبازان ضایعه نخاعی و جانبازان 70 درصدی به دلیل شرایط جسمانی ویژه ای که دارند با رنج های فراوان ناشی از جانبازی زندگی می کنند و آن قدر صبور و بزرگوار هستند که نسبت به وضعیت جسمانی خود هیچ شکایت و اعتراضی ندارند.
مجتبی دینی افزود: این بزرگواران در دوران دفاع مقدس برای دفاع از از اسلام و انقلاب اسلامی، با دشمن به مبارزه برخاسته و سلامتی و جان عزیز خود را نیز در این راه تقدیم کردند.
وی افزود: جانبازان، شهدای زنده ما هستند و تا زمانی که از نعمت وجودشان بهره مند هستیم باید قدرشان را بدانیم و در جهت خدمت و رفع مشکلات آن ها اقدام کنیم.
مسئول انجمن روابط عمومی های فارس نیز در این مراسم با بیان اینکه استقلال، آزادی و امنیت امروز کشور عزیز ما مرهون ایثارگری ها و جان فشانی های جانبازان و ایثارگران است گفت: ما نیز اکنون در برابر ایثارگری های این عزیزان وظیفه سنگینی بر عهده داریم و امیدواریم بتوانیم با ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت در ادارات، دستگاه ها و جامعه، ادامه دهندگان راه این بزرگواران باشیم.
مسعود عطایی نژاد در ادامه خواستار معرفی جانبازان و ایثارگری های این عزیزان در قالب گزارش های خبری و تولیدی در سایت ها و پورتال های ادارت استان شد.
مدیرعامل انجمن جانبازان قطع نخاعی و ضربه مغزی استان نیز ضمن تبریک هفته روابط عمومی به کارشناسان و مدیران این حوزه، گفت: روابط عمومی ها به عنوان زبان گویای مردم، رسالت خطیری برعهده دارند و می بایست پل ارتباطی میان مردم و مسئولین باشند.
محمد جعفری همچنین با بیان اینکه جانبازان و ایثارگران بهترین راویان و مروجان فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هستند افزود: ایثارگران شاغل در دستگاه های اجرایی در زمینه مسئولیت پذیری، الگوی دیگر کارکنان و یکی از عوامل رشد و شکوفایی آن دستگاه هستند.
وی با اشاره به اینکه جانبازان متعلق به نظام مقدس جمهوری اسلامی و این جامعه هستند و حل مسائل و مشکلات انها یکی از وظایف مسئولین جامعه است خواستار همکاری بیشتر مسئولین و کارکنان ادارات با جانبازان مراجعه کننده به ان دستگاهها شد.
صفحه1 از6