نقش مهم روابط عمومی‌ها در خنثی کردن توطئه دشمنان نظام/ ضرورت آشنایی مدیران روابط عمومی با نحوه انعکاس صحیح اخبار

چهارشنبه, 12 اسفند 774 00:18 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
نقش مهم روابط عمومی‌ها در خنثی کردن توطئه دشمنان نظام نقش مهم روابط عمومی‌ها در خنثی کردن توطئه دشمنان نظام

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) با اشاره به اهمیت و حساسیت کار روابط‌عمومی‌ها در ایجاد روابط حسنه بین مردم و ادارات گفت: یکی از کارهای بسیار مهم روابط‌عمومی خنثی کردن توطئه‌های دشمنان است.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، آیت‌الله سیدعلی‌اصغر دستغیب ظهر امروز در جمع مدیران و مسؤولان روابط‌عمومی ادارات و سازمان‌های استان فارس به مناسبت هفته روابط عمومی اظهار داشت: یک بخش از نیروی دشمن روی سازمان‌های کشور متمرکز شده که نقش روابط عمومی‌ها در انعکاس صحیح و به موقع مطالب، می‌تواند خنثی‌کننده این توطئه‌ها باشد.
وی افزود: امروز دشمن سعی دارد که نظام جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهد و با بزرگ کردن نقاط ضعف سازمان‌ها، در مدیریت کشور اختلال ایجاد کند که در این راستا نقش مدیران روابط عمومی در برخورد به موقع با این خصومت‌ها بسیار مهم و اثرگذار است.

دستغیب با اشاره به اینکه کار روابط‌عمومی‌ها سازندگی است، اظهار داشت: امروز یک مجموعه گسترده با تشکیلات پیچیده در دنیا سعی می‌کند که اسلام را یک آیین ترسناک جلوه دهد که عالمان دین نیز با مجاهدت خود یک سوال و شبهه را بی‌جواب نگذاشته‌اند و در اینجا نقش روابط‌عمومی‌ها نیز در انعکاس صحیح و متین اطلاعات مانند علمای دین است.

این نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری انعکاس درست مطالب را نیز بسیار مهم برشمرد و ادامه داد: گاهی یک مطلب متین بد انعکاس پیدا می‌کند که متاسفانه اثرات معکوس دارد و موجب ضربه زدن به سازمان مربوطه می‌شود؛ بنابراین مدیران روابط‌عمومی باید با روش و نحوه دفاع از موضوعی که قابل دفاع و برحق است، آشنایی داشته باشند.

وی با عنوان این مطلب که شان روابط‌عمومی‌ها از دروغ و انعکاس اخبار نادرست بری می‌باشد، افزود: روابط‌عمومی باید با دید اصلاح‌گرایانه واقعیات موجود اداره خود را با روش صحیح انعکاس دهد و افراط و تفریط در این زمینه نادرست و کاری جاهلانه است.

دستغیب ادامه داد: روابط‌عمومی‌ها می‌توانند از ایجاد بدبینی به سازمان‌ها جلوگیری کرده و نقش مهم اصلاح ذات‌البین را بین مردم و مجموعه مدیریتی خود ایجاد کنند.

نماینده فارس در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: برخی مواقع ضعف‌هایی در سازمان‌ها مشاهده می‌شود که باید به آن معترف بود اما در بیشتر مواقع اطلاع‌رسانی صحیح از بدبینی‌ها جلوگیری کرده است که در این راستا نقش روابط‌عمومی‌ها بی‌نظیر است.

دستغیب در پایان این نشست صمیمی با استقبال از پذیرفتن مسؤولان روابط‌عمومی‌ها به عنوان خادم افتخاری حرم شاهچراغ (ع) اظهار داشت: شان روابط‌عمومی‌ها می‌طلبد که خادم افتخاری حرم باشند و بنده با این تصمیم موافقم.

به گزارش فارس در ابتدای این نشست مسعود عطایی‌نژاد مسؤول روابط عمومی‌های استان فارس گزارشی کوتاه از عملکرد حوزه روابط عمومی در این استان و برنامه‌های هفته روابط عمومی ارائه کرد و پس از آن شهرام محدث، ابراهیم اژدری و فاطمه فرشته‌حکمت به ترتیب مدیران روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه پیام نور فارس و سازمان قطار شهری شیراز به ارائه نقطه‌نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود پیرامون مسائل مربوط به روابط‌عمومی‌ها پرداختند.

در پایان این نشست نیز از دو مدیر روابط عمومی برتر استان فارس آقایان احمدرضا رضازاده مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مظاهری‌زاده مدیر روابط عمومی شهرداری شیراز به جهت انجام کارهای خلاقانه در امور محوله، با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر به عمل آمد.

بازدید 418 بار

آخرین ویرایش در دوشنبه, 03 مهر 1396 16:40